تبلیغات
/**/ پوکه |پوکه معدنی |پوکه قروه |2100012_0918 - بلوک پوکه ای
بلوک پوکه ایی تهران وکرج (  اصلاحیه ) (۱) copy
  • هزینه حمل به عهده خانه بلوک میباشد.
  • کلیه بلوکها بر روی پالت و به صورت تسمه کشی شده تحویل می شود.
  • بلوکهای تولیدی دارای نشان استاندارد بوده و مطابق با الزامات مبحث ۱۸ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان می باشد.
  • کلیه بلوکهای تولیدی توسط سیستم اتوکلاو به مدت ۱۱ ساعت خشک می گردد و در چهار فصل با یک کیفیت عرضه می گردد.
  • هزینه پالت ۱۶۰۰۰۰ریال می باشد که در فاکتور منظور می گردد و در صورت برگرداندن پالت، هزینه پالت از فاکتور کسر می گردد.

قیمت و مشخصات بلوکهای تولیدی دارای گواهیمامه های فنی و فاقد مهر استاندارد

توضیحات:

۱- قیمتهای اعلام شده برای پروژه های تهران می باشد و قیمت برای سایر شهرستانها با توافق طرفین می باشد.

۲- خانه بلوک کالای ارسالی خود را تضمین نموده و در صورت مغایرت بار ارسالی با نمونه ارائه شده ویا خراب بودن بار و خرد شدن آن هنگام تخلیه( بیش از ۳ درصد) عودت گرفته می شود.


- حذف لایه آستر نازک کاری (گچ و خاک) و بسنده نمودن به پوشش چند میلی متری گچ پرداختی .

- عایق بودن بلوک (رطوبت ، صوت و حرارت) که باعث حذف هزینه های عایق بندی می گردد .

- کاهش قابل توجه وزن دیوار و متعاقباً کاهش وزن مرده ساختمان .

- رفتار مناسب در برابر نیروهای ناشی از تغییر شکلها و نشست در ساختمان .

- یکپارچگی و انسجام در برابر زمین لرزه و انفجار.

- اتصال مناسب و راحت به دلیل طراحی ویژه .

- وجود ماهیچه در زوایای داخلی و خارجی جهت افزایش مقاومت بلوک .

- سرعت بالا در اجرا و سهولت در حمل و متعاقباً تسریع در تحویل پروژه .

- قابلیت چکش پذیری بالا ، گیرش میخ ، پیچ و پلاک .

- سهولت اجرای تأسیسات برقی و مکانیکی و قابلیت برش با فرز و اره .

- بلوک تیغه سبک منطبق با مبحث 19

- مورد استفاده در دیوارهای داخلی و خارجی و انواع پارتیشن و تیغه بندی

- کاهش هزینه دستمزد تیم اجرایی

- کاهش بار مرده سازه

- کاهش میزان ملات مصرفی

- کاهش قابل توجه میزان اندود گچ و خاک در دیورهای داخلی

- کاهش قابل توجه میزان اندودهای سیمانی در دیوارهای خارجی

- کاهش قابل توجه میزان دوغاب مصرفی

- قابلیت فوق العاده در انجام عملیات سوراخکاری ، اره کاری و نصب تجهیزات

- کاهش حجم تاسیسات گرمایشی و سرمایشی

- افزایش سرعت دیوارچینی به میزان 5 برابر آجر

- صرفه جویی کامل در مصرف انرژی ، عایق صوت و کاهش هزینه های مصرف سوخت

- افزایش ایمنی ساختمان در برابر نیروهای زلزله ، بعلت سبک سازی ساختمان


وزن کم
با استفاده از بلوک‌های سبک پوکه معدنی، به دلیل وزن کم و سهولت کار، هزینه و زمان اجراء کاهش می‌یابد و حمل و نقل آسان می‌گردد. همچنین سبکی این بلوک‌ها نقش مؤثری در کاهش وزن ساختمان دارند. از آنجا که نیروی زلزله وارد بر سازه، رابطه مستقیم با وزن سازه دارد با استفاده از بلوک پوکه ای نیروی مؤثر زلزله و در نتیجه ابعاد سازه کاهش مییابد. وزن دیوار چیده شده با بلوک پوکه ای در مقایسه با مصالح سنتی مانند آجر 5/2 برابر کمتر است
عایق حرارتی
بر اساس آزمایشات مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بتن سبکدانه پوکه معدنی دارای ضریب هدایت حرارتی 0.17w/m.k میباشد. بلوک پوکه معدنی ، ساخته شده از سیمان وپوکه معدنی ، لایه عایق حرارتی مناسبی را برای دیوارها به ارمغان می‌آورد. استفاده از بلوک پوکه قروه در عایقکاری دیوارهای پیرامونی، مورد تأیید سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور قرار گرفته و بدون استفاده از هر گونه عایق دیگری، دیوار چیده شده با بلوک پوکه معدنی به عنوان دیوار عایق همگن محسوب شده و الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان را تأمین می‌نماید.
عایق صوتی
به طور کلی در موادی که تخلخل وجود دارد انرژی ذرات هوایی که در اثر صوت به داخل حفره می‌رود و از آن خارج میشود، به دلیل ایجاد اصطکاک مستهلک شده و به گرما تبدیل می شود. ویژگی سطح بلوک پوکه و خواص دانه‌های پوکه معدنی باعث جذب صوت میگردد. بر اساس نتایج مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن،‌میزان افت صدا در دیوار ساخته شده از بلوک پوکه به ضخامت cm15 برابر با 46 دسی‌بل است. از اینرو با استفاده از بلوک پوکه معدنی در دیوار چینی الزامات مبحث 18 مقررات ملی ساختمان برآورده خواهد شد.
مقاومت
بلوک‌ها پوکه قروه طبق آخرین استانداردهای موجود تولید می‌شوند و دارای مقاومت مطلوب در برابر بارهای وارده هستند. پایین بودن مدول کشسان این بلوک پوکه ا ی به عنوان اجزاء پرکننده در ساختمان‌های مناطق زلزله خیز موجب افزایش دورة نوسانی ساختمان و به عبارت دیگر کاهش نیروی زلزله وارد بر ساختمان می شود.
کارپذیری فیزیکی و کارپذیری با انواع ملات
عملیات برش، میخ کوبی، سوراخ کاری و شیارزنی مسیرهای کابل و لوله‌های تأسیساتی بر روی بلوک‌هایپوکه معدنی به راحتی انجام می‌شود. بلوک‌های پوکه معدنی قروه به آسانی با فرز بریده می‌شوند و در صورت استفاده از تیشه تنها از محل ضربه می شکنندکه این ویژگی باعث کاهش پرت مصالح به میزان چشمگیری می شود. اجرای انواع ملات و اندودهای متداول بر روی بلوک پوکه معدنی به دلیل بافت زبر رویه بلوک و جذب آب مناسب آن به آسانی انجام‌پذیر است. به دلیل نزدیکی ضریب انبساط حرارتی پوکه معدنی با ملات و نیز افت خزش ناچیز آن، از ایجاد ترک در ملات و اندود در دراز مدت جلوگیری می‌شود.
مقاوم در برابر آتش
مقاومت اجزای سازه‌ای در برابر آتش سوزی بر اساس مدت زمانی سنجیده می‌شود که این اجزاء می‌توانند آتش را بدون سوختن و فرو ریختن تحمل کنند. دانه‌های پوکه معدنی در دمای c122000 تولید می‌شوند و می‌توانند شوک حرارتی تا دمای c121000 را تحمل نمایند و فرآورده‌های پوکه معدنی به ویژه اجزاء بتنی ساخته شده با این دانه‌ها مقاومت خوبی در برابر آتش دارندکه این امتیاز حافظ امنیت جانی ساکنین در آتش سوزیهای احتمالی می‌باشد.

در ایران دو جنس از پوکه معدنی وجود دارد که بیشترین استفاده را دارد:1- اسکوریا(پوکه معدنی قروه) 2-پومیس

1 – پوکه معدنی قروه (کردستان) از جنس سنگ پا ( سیاه خاکستری سبز قهوه ای)

2 – پوکه معدنی بستان آباد(تبریز) کمی آهکی ( سفید رنگ)

پوکه دماوند هم از جنس قروه هست اما  سنگینتر

در هر دو نوع انواع دانه بندی و انواع وزن سبک و سنگین وجود دارد

مهمترین تفاوت آنها در استحکام آنهاست

پوکه قروه دارای مقاومت بالاتری نسبت به پوکه تبریز میباشد.

پوکه تبریز به دلیل داشتن آهک بتن آن مقاومت کمتری دارد.

و پوکه تبریز چون آهک دارد سیمان کمتری میخورد.

به نظز بنده بهترین حالت ساخت بتن استفاده از ترکیب سایز درشت پوکه قروه به همراه نرمه تبریز و افزودن مقداری پودر سنگ میباشد.

در این حالت وزن بلوک

۱۰*۲۰*۴۰ حدودا ۵.۵ کیلوگرم

۱۵*۲۰*50 حدودا 8.5 کیلوگرم

۲۰*۲۰*۵۰ حدودا ۱۰ کیلوگرم

البته چون بیشترین هزینه مربوط به حمل پوکه میباشد موقعیت جغرافیایی تاثیر زیادی در هزینه تمام شده بلوک دارد.
*اسکوریا: این نوع از پوکه معدنی در نواری از آذربایجان تا کردستان وجود دارد که معادن قروه از مهمترین مخازن این پوکه معدنی می باشد و بیشتر عزیزان در داخل کشور اسکوریا را با نام قروه می شناسند.

*پومیس: این نوع از پوکه معدنی که در اغلب مناطق البرز خصوصاً البرز مرکزی و بستان آباد تبریز قابل استخراج و نسبت به اسکوریا از کیفیت پائین تری برخوردار می باشد:
مزایای بلوک سبک شبه لیکا:

حذف پلاسترکاری دیوارهای داخلی ساختمان

افزایش سرعت اجرای دیوارچینی

عایق حرارتی :
بر اساس آزمایشات مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بتن سبکدانه اسکوریا دارای ضریب هدایت حرارتی w/mc 0.2 می باشد. بلوک اسکوریا ، ساخته شده از بتن اسکوریا ، لایه عایق حرارتی مناسبی را برای دیوارها به ارمغان می آورد. استفاده از بلوک اسکوریا در عایقکاری دیوارهای پیرامونی ، مورد تایید سازمان بهینه سازی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور قرار گرفته و بدون استفاده از هر گونه عایق دیگری ، دیوار چیده شده با بلوک اسکوریا بعنوان دیوار عایق همگن محسوب می شود و الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان را تامین می نماید.

عایق صوتی و جاذب صوت :
ویژگیهای سطح بلوک و خواص دانه های اسکوریا باعث جذب صوت می گردد. بر اساس نتایج مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ، میزان افت صدا در دیوار ساخته شده از بلوک اسکوریا به ضخامت 15 سانتی متر rw=46db می باشد. با استفاده از بلوک اسکوریا در دیوار چینی ، الزامات مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان برآورده خواهد شد. استفاده از بلوک اسکوریا ، آرامش را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

مقاوم در برابر آتش :
با توجه به اینکه دانه های اسکوریا در دمای 1100 سانتی گراد تولید می شوند ، دیوار ساخته شده از این جنس با وزن حدود 130 کیلوگرم در هر متر مربع ، بیش از 3 ساعت در برابر آتش و سرایت آن مقاومت می کند. این امتیاز ، حافظ امنیت جانی ساکنین در آتش سوزی احتمالی می باشد.

فساد نا پذیری :
استفاده از دانه های اسکوریا با pH تقریبی 7 در ساختن بلوک اسکوریا سبب می شود تا هیچگونه آسیبی به لوله ها و کانالهای تاسیسات در طول زمان وارد نشده و همچنین باعث هیچ توع خورندگی و پو سیدگی نمی شوند.

شکل مناسب :
شکل هندسی بلوک های توخالی و ته پر اسکوریا علاوه بر کاهش وزن ، از هدر رفتن ملات در هنگام ساخت دیوار جلوگیری می کند.

کار پذیری با انواع ملات :
اجرای انواع ملات و اندودهای متداول با بلوک های اسکوریا ، به دلیل بافت زبر رویه بلوک و جذب آب مناسب آن ، به آسانی انجام می گیرد. همچنین نزدیکی ضریب انبساط حرارتی بلوک اسکوریا با ملات ونیز افت و خزش ناچیز آن ، از ایجاد ترک در ملات و اندود در دراز مدت ، جلوگیری می کند.

کارپذیری فیزیکی :
عملیات برش ، میخ کوبی ، سوراخ کاری ، شیار زنی مسیر کابل ها ولوله های تاسیسات ، برروی بلوک های اسکوریا به راحتی انجام می شود.بلوک اسکوریا به راحتی با فرز بریده می شودو در صورت استفاده از تیشه ، تنها از محل ضربه شکسته می شوند. این ویژگی باعث کاهش پرت مصالح به میزان چشمگیری می باشد

مقاومت :
بلوک های اسکوریا براساس آخرین استانداردهای موجود تولید می گردندو دارای مقاومت مطلوب در برابر بارهای وارده هستند. همچنین پایین بودن مدول کشسان این بلوک ها ، به عنوان اجزای پرکننده در ساختمان های مناطق زلزله خیز ، موجب افزایش دوره نوسانی ساختمان و به دیگر سخن ، کاهش نیروی زلزله وارد برساختمان می گردد

مقاومت بلوکهای سبک با وجود کاهش وزن، در مقایسه با بلوکهای معمولی، کاهش چشمگیری ندارد.

انطباق با مشخصات و استانداردها:

بلوکهای مورد مصرف در هر پروژه باید از لحاظ ویژگیهای فیزیکی و مکانیکی و ابعاد و شکل ظاهری با آنچه در مشخصات فنی خصوصی و نقشه‌ها و دیگر مدارک پیمان ذکر شده است، مطابقت داشته باشند. نمونه‌های انواع بلوک مصرفی شامل بلوکهای توکار و نمادار دیواری و سقفی باید قبلاً به تصویب دستگاه نظارت برسد.

ویژگیها و روشهای آزمایش بلوکها باید مطابق استانداردهای ایرانی زیر باشد:

ـ استاندارد شماره 70 : بلوکهای سیمانی

ـ استاندارد شماره 2909 : استاندارد، ویژگیها و روشهای آزمون تیرچه و بلوک سقفی

ـ هر استاندارد ایرانی دیگری که تا زمان انعقاد پیمان در باره انواع بلوکهای سیمانی تدوین یا تجدیدنظر شود.

تا زمانی که استاندارد ایرانی در برخی موارد تدوین نشده باشد در درجه اول استانداردهای سازمان بین‌المللی استاندارد ISO معتبر خواهد بود و در صورت نبودن استاندارد مذکور به ترتیب استانداردهای آمریکایی ASTM ، بریتانیایی BS و آلمانی DIN ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

مطابق با استانداردهای شماره 7782،7657 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ( ویژگیهای بلوک‌های سیمانی سبک غیر باربر و ویژگیهای سنگدانه های سبک مورد مصرف در بلوک های بتنی).همچنین مطابق با استاندارد های شماره 1-70 .2-70 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران(روشهای آزمون و ویژگیهای بلوک سیمانی توخالی). مطابق با مبحث 18 و 19 مقررات ملی ساختمان(عایق بندی و تنظیم صدا و صرفه جویی در مصرف انرژی).

توضیحاتی درباره مزایای استفاده از بلوک سبک پوکه ای

1- کاهش قابل توجه وزن دیوار(هر عدد بلوک به ابعاد 10*17*37 حدودا 2.8 تا 3 کیلوگرم وزن دارد).وزن مخصوص بلوک سبک مورد استفاده در این نوع بلوک 1300 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.
طبق بند 6-2-2-5 مبحث 6 مقررات ملی ساختمان(بارهای وارد بر ساختمان) درصورتیکه وزن یک متر مربع سطح تیغه ها از 150 کیلوگرم بر متر مربع بیشتر باشد، باید اثر موضعی بار تیغه ها را بطور جداگانه در طراحی کف ها منظور داشت. بنابراین استفاده از بلوک های سفالی هزینه بیشتری را در مصرف آهن آلات اسکلت ساختمان در پی خواهد داشت.

2- سرعت و سهولت در حمل و اجرا به دلیل سبکی وزن و ابعاد بزرگتر این نوع بلوک نسبت به نمونه سفالی.(سرعت اجرا نسبت به بلوک سفالی تقریبا 2 برابر می شود . در نتیجه هزینه های جانبی مربوط به دستمزد اجرا کاهش قابل ملاحظه ای خواهد یافت).
3- سهولت در اجرا و کاهش هزینه های نازک کاری.( نیاز به اجرای پلاسترکاری و لایه گچ خاک زیرین نمی باشد.).نصب پنلهای ساندویچی نیاز به استاد کار ماهر و دقت بالا حین نصب پنلها جهت جلوگیری از اعوجاج را دارد.
4- کاهش موثر میزان تبادل حرارتی و برودتی(به دلیل وجود خواص طبیعی موجود در پامیس. این نوع بلوک عایق فوق العاده گرما و سرما می باشد) ضریب هدایت حرارتی این بلوک برابر با W/m c 0.44 و برای بلوک سفالی برابر با W/m c 1.35 می باشد.بلوک سفالی عایق گرما و سرما نمی باشد.

5- کاهش ضریب انتقال صوت. به دلیل دارا بودن بافت متخلخل ماده معدنی پامیس(ماده اصلی تشکیل دهنده بتن سبک)، این نوع بلوک عایق مناسب صوت می باشد. متوسط افت صوتی در این نوع بلوک 48 دسیبل می باشد که حداقل الزامات مقررات ملی ساختمان را برآورده می نماید .
6- پرت ناچیز و کم مصالح حتی کمتر از بلوک های سفالی. بتن سبکی که این نوع بلوک از آن ساخته می شود، دارای مقاومت فشاری 105 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.
7- قابلیت میخ خوری و گیرش پیچ و رولپلاک.بلوک سفالی به دلیل ترد بودن به هیچ عنوان قابلیت میخ خوری و سوراخ کاری ندارد.
8- مقاوم در برابر گرما و آتش سوزی.پنلهای ساندویچی در مقابل آتش سوزی ضعیف عمل می نمایند.
9- امکان تراش آسان سطوح در مدت زمان کوتاهی جهت اجراء تاسیسات برقی ومکانیکی.
10- تولید و ارائه در کوتاه ترین زمان ممکن و در تمامی فصول سال (به دلیل قطع گاز کوره های آجرپزی در زمستان، همچنین بارانی بودن هوا امکان تولید بلوکه سفالی وجود نداشته و قیمت آن افزایش قابل ملاحضه ای خواهد یافت).

نتیجه گیری
: با توجه به اینکه بلوک های سبک تیغه ای حداقل الزامات آیین نامه ها و مقررات ملی ساختمان را برآورده نموده و قیمت مناسبتری نسبت به بلوکه های سفالی و پنلهای ساندویچی دارند بنابراین استفاده از این نوع بلوکه ها باعث افزایش سرعت عمل و صرفه جویی در هزینه های اجرا یی سازه می گردد..در ضمن باعث کاهش هدر رفت انرژی شده که این خود کاهش هزینه های آتی را در پی خواهد داشت.پوکه |پوکه معدنی |پوکه قروه |2100012_0918

تحویل مرغوبترین و بهترین پوکه معدنی قروه در محل کار شما.